2-Shelf Deep Ledge Polymer Utility Cart with Microban® Protection
$688.75
SKU
MET BC2030-2DMB
21.5"W x 33.75"L x 33.25"H
Description
Metro’s Deep Ledge Series Utility Carts are designed for a wide variety of applications.Specifications
| Dimensions | 21.5"W x 33.75"L x 33.25"H |
| Colors | Gray, Blue, Black |
| Shelf Load Capacity | 150 lbs |
| Total Load Capacity | 400 lbs |
| Shelf Ledge Height | 2.75" |
| Casters | (4) 4" Swivel Casters |
| SKU | MET BC2030-2DMB |
|---|---|
| Manufacturer's Part # | BC2030-2D-MB |
| Brand | Metro® |
| Resources | |
| Sales Unit | Each |
| Free Shipping Eligible | No |
| Made in USA | No |
| Eco-Safe | No |
| Color | Blue |
| Color | Blue |
* You can add as many custom tabs as you need!
| Size | Bust (cm) | Waist (cm) | Hip (cm) |
|---|---|---|---|
| XS | 82,5 | 62 | 87,5 |
| S | 85 | 63,5 | 89 |
| M | 87,5 | 67,5 | 93 |
| L | 90 | 72,5 | 98 |
| XL | 93 | 77,5 | 103 |
Write Your Own Review