Features
Specifications
| Color | Black |
| Size | 10.5 |
| Thickness | 30 mil |
| Length | 32" |
| SKU | NOR 8N3032A 10H |
|---|---|
| Manufacturer's Part # | 8N3032A 10H |
| Brand | Honeywell |
| Resources | |
| Free Shipping Eligible | Yes |
| Sales Unit | Pair |
| Made in USA | No |
| Eco-Safe | No |
| Color | Black |
| Color | Black |
| Glove Size | 10.5 |
| Material | Neoprene |
| Thickness | 30 mil |
| Special Features | Chemical Resistant |
* You can add as many custom tabs as you need!
| Size | Bust (cm) | Waist (cm) | Hip (cm) |
|---|---|---|---|
| XS | 82,5 | 62 | 87,5 |
| S | 85 | 63,5 | 89 |
| M | 87,5 | 67,5 | 93 |
| L | 90 | 72,5 | 98 |
| XL | 93 | 77,5 | 103 |
Write Your Own Review