3-Shelf Deep Ledge Polymer Utility Cart
As low as
$769.95
Only %1 left
SKU
SKU BC2030-3D
Comes in 2 Sizes. Available in Black, Gray, and Blue.
Description
Metro’s Deep Ledge Series Utility Carts are designed for a wide variety of applications.Specifications
| Dimensions | 21.5"W x 33.75"L x 33.25"H 27.5"W x 33.75"L x 33.25"H |
| Colors | Gray, Blue, Black |
| Shelf Load Capacity | 150 lbs |
| Total Load Capacity | 400 lbs |
| Shelf Ledge Height | 2.75" |
| Casters | (4) 4" Swivel Casters |
| SKU | SKU BC2030-3D |
|---|---|
| Brand | Metro® |
| Sales Unit | Each |
| Free Shipping Eligible | Yes |
| Made in USA | No |
| Eco-Safe | No |
* You can add as many custom tabs as you need!
| Size | Bust (cm) | Waist (cm) | Hip (cm) |
|---|---|---|---|
| XS | 82,5 | 62 | 87,5 |
| S | 85 | 63,5 | 89 |
| M | 87,5 | 67,5 | 93 |
| L | 90 | 72,5 | 98 |
| XL | 93 | 77,5 | 103 |
Write Your Own Review